פרופסור שמואל האוזר

@import url(/css/editor.css);

פרופסור מן המניין בקריה האקדמית אונו. מכהן כיו"ר רשות ניירות ערך. כיהן כדיקן הפקולטה למנהל עסקים בקריה האקדמית אונו. שימש בעבר כלכלן ראשי של רשות ניירות ערך במשך כ-17 שנים.

שימש כיו"ר ועדה ציבורית "האוזר 1", שתפקידה היה להסדיר את פעילותם של עושי שוק בבורסה בתל אביב. שימש גם כיו"ר ועדת נוספת "האוזר 2" שתפקידה היה להמליץ על דרכים למיזעור מניפולציות בשוק ההון. היה מרכז וחבר ועדה ציבורית בראשותו של פרופסור פרוקצ'יה להסדרת זירות מסחר אלטרנטיביות בשוק ההון. שימש גם יועץ כלכלי לועדת הכלכלה בשבתה כועדת חקירה לעניין עמלות הבנקים.

פירסם עשרות עבודות מחקר על שוק ההון הישראלי במסגרת העבודה של רשות ניירות ערך. בנוסף, פירסם עבודות רבות על שוק ההון בישראל, בכתבי עת יוקרתיים בארה"ב ובכללם: Journal of Finance, Journal of Financial Economics, Review of Financial Studies, Journal of Businessועוד. העבודות כוללות מגוון רחב של נושאים וביניהם: עבודה על השוואת זכויות הצבעה שבעקבותיה שונה חוק ניירות ערך שאסר על הנפקת מניות שנבדלות בזכויות ההצבעה שלהן, עבודה על השימוש בזכויות הצבעה על ידי משקיעים מוסדיים, מספר עבודות על יעילות השוק ביחס להנפקות ראשונות והנפקות חוזרות, וביחס לקשר בין רווחיותן של החברות לבין מבנה השליטה בהן, מדיניות הדיווידנדים של החברות ומדיניות השכר של המנהלים, בחינה של מידת יעילותן של שיטות המסחר בבורסה בכלל ושל שיטת הרצף בפרט. בנוסף, פירסם עבודות על ה"ערך" של הערכות השווי בישראל, ועל האפשרויות לעשות מניפולציות בשוק מעו"ף בימי פקיעה, על הקשר בין ריכוז שליטה לבין רווחיות (התמורה לבעלי המניות), שיטת החיתום, מדיניות השכר בישראל, שיטת המסחר, הנפקות ראשונות ועוד.

http://www.ono.ac.il/default.asp?pg=lecturer&CategoryID=765&ArticleID=28

 

Justin Tucker Jersey Michael Oher Jersey Kyle Fuller Jersey Rolando McClain Jersey Russell Okung Jersey Matthew Stafford Jersey James Starks Jersey Lamar Miller Jersey